Jira Software ürün değişiklikleri

JIRA Software

JIRA uygulamanızı en son ve en yeniversiyona yükselttiğinizde, JIRA ve JIRA Agile uygulamanız artık JIRA Software olarak güncellenir. JIRA Software yazılım projeleriniz için birçok yeni özellik sağlamaktadır.

JIRA + JIRA Agile= JIRA Software

JIRA 7 ile birlikte yazılım takımlarını büyük bir adım ileri, JIRA Software uygulamasına taşımış oluyoruz. JIRA Software yazılım ekiplerinin sevdiği tüm JIRA bileşenlerini (esnek iş akışları, güçlü board yapısı ve yazılım geliştirme araçları ile entegrasyon)her bir JIRA projesi ile tam entegre çalışacak şekilde tek bir üründe birleştirdi.

JIRA Software ile yazılım ekiplerinizin ilgilendiği her bilgiyi, JIRA içerisinde tek bir merkezde toplama yolculuğumuz tamamlanmış oldu.Bir talep içerisinde görüntülenen Yazılım Araçları panelini devreye alışımızı hatırlarsınız. Daha öncesinde yazılım geliştirme araçlarına bağlanarak tamamlanan ve yayına hazır durumdaki talepleri otomatik olarak kontrol eden ReleaseHub ürününü kullanımınıza sunmuştuk. JIRA Software ile tüm bu ürünler artık yazılım geliştirme projenizin bir parçası oluyor.

JIRA Software ismi her şeyi açıklıyor: Yazılım takımlarınız için JIRA.

Çalışma Şeklinize Göre Önceden Yapılandırılmış Projeler

JIRA Software,yazılım takımları için yazılım projelerini JIRA'nınmerkezi yapmak amacıyla oluşturulmuştur.Bir yazılım projesi ile çalışmak, takımları birleştirir, ortak hedeflerine odaklanmalarını ve bu doğrultuda ilerlemelerinisağlar.

JIRA Software,yazılım geliştirme ekiplerinin bildiğimiz çalışma yöntemlerine uygun olarak önceden yapılandırılmış yeni proje şablonları içerir. Bu versiyonda kullanabileceğiniz 3 farklı yazılım projesi tipi göreceksiniz. Her bir proje şablonu, bir Agile proje takımının eksiksiz çalışmasını sağlamak için önceden yapılandırılmış bir iş akışı, pano ve diğer ayarlarla birlikte gelir. Ayrıca bu yeni proje şablonları, yazılım ekiplerinize,Agile projeleri için en iyi uygulama, bekleyen taleplerinizin yönetimi için ipuçları, ekiplerinizi düzenli takip etmenizi sağlayacak raporlar ve daha fazlasını sağlar.

JIRA Software, yeni uygulamamız JIRA Core'un da tüm özelliklerini size sunar. JIRA Core, JIRA'da beğendiğiniz iş projelerinin güçlü özelliklerini kullanmanızı sağlar. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu projeleri görebilirsiniz.

Tüm Ekipleriniz İçin Merkezi Çalışma Ortamı

JIRA Software bu sürümde, oluşturduğumuz yeni proje altyapısı için son rötuşları içermektedir. Bunun en çok öne çıkan yönlerinden biri yeni NavigationSidebar özelliğidir. Bu Sidebar özelliğini 2015'in başlarında bir Labs özelliği olarak yayınlamıştık ve bununla ilgili oldukça fazla olumlu geri dönüş aldık.Ayrıca son tasarımımızda modelleyeceğimiz yeni öneriler de aldık.

JIRA Software uygulamasında, Sidebar'ın,takımların projelerde çalışmalarınaönemli bir katkı sağladığını göreceksiniz. Örneğin, kullanıcılar proje içinde kolayca raporlara gidip burndown raporunu kontrol edebilecekler ve backlog'a geri dönebilecekler. Aynı zamanda Merkezi proje deneyiminin, yeni ekip üyelerinin kolayca başlangıç yapabilmesi ve ekibin üzerinde çalıştığı anahtar konularda doğru içeriğin verilmesini kolaylaştırdığını gördük. Ekiplerinizi, JIRA'daki konumlarını kaybettirmeden doğrudan çalışacakları projeye davet edebilirsiniz. Artık projeler, ekiplerin JIRA'ya giriş yaptıklarında güne başladıkları yer haline geldi.

En son geliştirmelerle birlikte, takımlarınız için önemli olan bağlantılarıda ekleyebilirsiniz. Mesela Org Chart ya da Team Calender'a bağlantı oluşturabilirsiniz.

Diğer Takımlarınız da Oyuna Dahil Olabilir

Diğer iş birimlerinizin de pazarlama kampanyaları, değişiklik yönetimi, işe alım ya da herhangi bir birimin projeleri için JIRA kullandığını biliyoruz. Ayrı bir uygulama olan JIRA Core'un bu noktada çok güçlü olduğunu düşünüyoruz. JIRA Coresadece iş projeleri ile çalışmak isteyen takımlar için tasarlandı.

JIRA Core ile birlikte, bir proje yönetim şablonu gibi, iş birimlerine özel tasarlanmış proje şablonlarına sahip olursunuz. İş akışları farklı iş birimlerinin çalışmalarına uygun olarak düzenlenmiştir ve yazılımcı olmayan kişilerin aşina olduğu bir terminoloji kullanılmıştır.

JIRA Software ya da JIRA Service Desklisansınız ile birlikte JIRA Core ürününün tüm özelliklerini kullanma hakkınız olur, ayrıca isterseniz diğer takımlarınız için sadece JIRA Core lisansı da satın alabilirsiniz.

Yorum (0)

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita