Mindville Atlassian Bünyesine Katılıyor


Mindville'in varlık izleme ve yapılandırma yönetimi, dünya çapında Jira Service Desk müşterileri ve BT ekipleri için bir kazançtır.

Bugün Atlassian'ın, NASA, Spotify ve Samsung gibi dünya çapında 1.700'den fazla müşteriye sahip İsveç merkezli bir varlık ve konfigürasyon yönetimi şirketi olan Mindville'i satın aldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Günümüzün dijital kuruluşlarının genellikle izlemeleri ve yönetmeleri gereken on, hatta yüz binlerce varlık ve hizmet vardır Mindville Insight işletmelere, harika müşteri ve çalışan hizmet deneyimleri sunmada kritik öneme sahip, varlıklarına ve hizmetlerine ilişkin tam görünürlük sağlar. Bu yetenekler, Atlassian'ın güçlü ivme ve büyüme görmeye devam ettiği bir pazar olan IT Service Management (ITSM) temel taşlarından biridir.

COVID öncesi çağda bile, şirketler giderek dijital işletmeler haline geliyordu. Şimdi, bu dönüşüm hızlanıyor. İster uzaktaki bir işgücünü desteklemek, ister dijital dünyaya doktor "ziyaretlerini" getirmek veya market teslimatlarını kolaylaştırmak olsun, BT kuruluşları hayati bir rol oynarlar. Bu yazılım merkezli dünyada, değişime ayak uydurmak için Agile ve DevOps uygulamalarını benimseyen giderek daha fazla şirket buluyoruz. Ancak, yine de başarılı olmakta zorlanmaktadırlar. Çünkü değişikliklere ve olaylara yanıt vermek için ihtiyaç duydukları bilgiler farklı ekiplere ve sistemlere yayılmaktadır. Mindville satın alımının bu kadar önemli olmasının nedeni budur.

Mindville Atlassian'ın ITSM yeteneklerini güçlendirecek. Farklı geliştirme araçlarından gelen zengin bağlamsal bilgileri Mindville'den gelen altyapıyla ilgili bilgilerle birleştirerek, BT ekipleri artık kritik iş hizmetlerindeki değişikliklerin etkisini daha iyi tahmin etmek ve beklenmeyenlere daha hızlı yanıt vermek için Jira Service Desk' den yararlanabilir.

Mindville kuruluşlara tüm varlıkları ve altyapıları hakkındaki bilgileri, İK, satış ve tesisler gibi BT dışındaki alanlarda bile, tüm işletmeler genelinde depolamak ve paylaşmak için bir yer sağlar. Ekipler, çeşitli hizmetlerin temel altyapı ile nasıl bağlantılı olduğunu görebilir ve herhangi bir değişikliğin müşteri veya çalışan deneyimini bir bütün olarak nasıl etkileyeceğini anlamalarına yardımcı olabilir. Mindville ayrıca ağı tarayarak varlıkları ve altyapıyı keşfeder ve izler, böylece ekiplerin her varlığı manuel olarak girmesi gerekmez.

Mindville Atlassian Pazarında çok başarılı bir ortaktır ve varlık ve konfigürasyon yönetimi yeteneklerini artırmaya ve Jira Service Desk ile sıkı bir şekilde entegre etmeye devam edilecektir.

Yorum ()

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita