Oracle E-Business Suite Sürüm 12.2.8 ve 2018 yılı Yenilikleri

Oracle, Oracle E-Business Suite 12.2.8 ve 12.2.8'den önce sunulan diğer 2018 güncellemelerini içeren Oracle E-Business Suite 2018 yeniliklerini duyurdu. Bu yenilikleri sizler için özetledik. Athena Bilişim Çözümleri olarak, bu değişikliklere ilişkin sizlere daha detaylı bilgilendirme ve Oracle EBS sürüm yükseltim proje önerilerimizi sunabilmemiz için, info@athenabilisim.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz...

Yenilikler aşağıdaki konu başlıkları altında toplanmıştır;

Kurumsal Komuta Merkezleri: Kullanıcıların özel gelişitirlmiş operasyonel raporlama arayüzleri olmadan, EBS uygulama içerisinde yüksek öncelikli ERP kayıtlarının detaylarına hızlı erişimlerini sağlayan yeni pano özelliklerini içermektedir. ERP(Alacaklar,Borçlar ve Sabit Kıymetler) ile SCM (Sipariş, Envanter ve Bakım) modülleri içerisinden erişilebilen ve EBS in UI ve güvenlik standartları ile çalışan bu komuta merkezi arayüzlerini ek bir lisans ücreti ödenmeden devreye alabilmekteyiz

Kullanıcı deneyimi:

EBS içerisinde daha fazla HTML kullanıcı arayüzüne yer verilmesi, mobiliteye daha fazla yatırım yapılması ve yeni Kurumsal Komuta Merkezleri ile ürün modernizasyona devam edildi.

Veri Gizliliği Standartları:

Müşterilerin veri gizliliği yönetmeliklerine uymalarına yardımcı olan işlevsellik.

Muhasebe Standartları Değişiklikleri:

Yeni finansal kiralama muhasebesi ve gelir tanıma standartları gibi muhasebe standartlarındaki değişikliklere yönelik geliştirmeler, UFRS patch uygulamaları ile sunulmaktadır. (Bkz. https://www.athenabilisim.com/oracle-ufrs16-uyumluluk-cozumu )

Oracle EBS Cloud Altyapı Alternatifi:

Müşterilerin E-Business Suite ortamlarını Oracle Cloud Infrastructure a taşımasına ve daha etkin yönetimine yardımcı olacak otomasyon yetenekleri

EBS Mobil Sürüm 8:

iOS ve Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz, kurumsal mobilite yönetimi (EMM) standartlarına uygun olarak Oracle Mobile Application Framework (MAF) teknolojisi ile hazırlanmış mobil EBS uygulamalarını içermektedir. Onay, masraf, zaman çizelgeleri, eTedarik, Self Servis İK, çalışan kataloğu ve eğitim gibi süreç yatay uygulamalarla birlikte Saha Hizmet, Bakım, Mobil Tedarik Zinciri uygulamaları (MSCA), Envanter, Satış Siparişleri, Kesikli ve Proses Üretimi gibi LOB uygulamalarını içermektedir

Oracle Applications Development ' ın kıdemli başkan yardımcısı Cliff Godwin Oracle EBS ' deki yenilikleri şu şekilde özetliyor:

" Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar kilit ticari faaliyetlerini yürütmek için Oracle E-Business Suite ' e güveniyor " dedi. " Oracle E-Business Suite 12.2.8 ve diğer 2018 yenilikleriyle Oracle, işinize ve kullanıcılarınıza yeni fonksiyonel yetenekler sunmaya devam ederken, aynı zamanda Oracle Cloud'un avantajlarından yararlanmanıza yardımcı olacak otomasyon sağlar "

Oracle E-Business Suite Üzerindeki Yenilikler
Finans:

Yeni UFRS 16 / ASC 842 desteği, Oracle Mülkiyet Yönetimi özelliğine sahip bir lisans yetkisi ile Oracle Financials kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Kanal Gelir Yönetimi:

12.2.8 ile, bayiler aracılığıyla çalışan distribütörler ve üreticiler de dahil olmak üzere Oracle Kanal Gelir Yönetimi kullanıcıları, indirim programları ve diğer ticari promosyonlar için yaptıkları muhasebe üzerinde daha fazla kontrol sahibi olurlar.

Sipariş Yönetimi:

Oracle Sipariş Yönetimi, kullanıcıların sipariş akışını hızlandırmasına ve sipariş istisnalarına hızlı bir şekilde davranmasına yardımcı olmak için bir Kurumsal Komuta Merkezi ekler. 12.2.8 ile Sipariş Yönetimi, hangi müşteri gruplarının hangi ürünleri alabileceği konusunda esnek bir tanım sağlar. Oracle Quoting, elektronik sayfalardaki alıntıların WebADI kullanılarak yüklenmesine izin verir.

Lojistik:

Oracle Envanter Yönetimi, kullanıcıların sipariş sürümlerini optimize etmelerine, yüksek öncelikli siparişleri hızlandırmalarına ve taşımacılık faaliyetlerini daha iyi entegre etmelerine yardımcı olan bir Kurumsal Komuta Merkezi sunar. 12.2.8 ile Oracle Envanter Yönetimi ve Oracle Ulaştırma Yönetimi arasındaki entegrasyon, ulaşım planlamasını kolaylaştırıyor. Gelişmiş HTML kullanıcı arayüzleri, alma ve malzeme yönetimi işlemlerinde daha fazla esneklik ve kontrol sağlar. Oracle Depo Yönetimi, " depo kontrol panosu " için alternatif bir HTML UI sağlar.

Tedarik:

12.2.8 ile Oracle iProcurement, tedarikçileri kendi kendine kayıt olmaya davet etmek için katalog dışı istek akışını geliştirir. Geliştirilmiş bir "spot satın alma" özelliği, ayrıcalıklı kullanıcıların bir alıcıyı dahil etmeden belirli bir defalık alımları başlatmalarını sağlar. Oracle Sourcing, bir önceki kazanan teklifin işe yaramadığı durumlarda başka bir teklif vermede esneklik sağlar. Oracle iSupplier Portal, tek bir tedarikçi temsilcisinin birden fazla yan kuruluş adına faaliyet göstermesine izin vererek küresel operasyonları kolaylaştırır. Sözleşme Yaşam Döngüsü Yönetimi, alıcı iş yükü atamasını geliştirmek ve geçmiş bilgilerin aktarılmasını kolaylaştırmak için gelişmiş akışlar ve yeni standartlara dayalı API ' ler içerir.

Projeler:

Oracle Project Billing, yeni IFRS 15 / ASC 606 standartlarına göre performansa dayalı gelir tanımayı destekler. 12.2.8 ile Oracle Project Costing, varlık büyüklüğüne ve kullanımına yol açan inşaat ve ilerleme giderlerinde daha iyi görünürlük sağlayan HTML tabanlı bir varlık kapitalizasyon tezgahı sunar.

Üretim:

12.2.8 ile Oracle Process Manufacturing, bir ürünün bir kısmını veya tamamını fason üretimi için dış kaynaklı bir iş ortağıyla çalışma yeteneklerini geliştirir. Temiz odadaki ve diğer kontrollü ortamlardaki işçiler yeni Oracle Process Manufacturing dokunmatik ekran yeteneklerinden yararlanabilir. 12.2.8 ile Oracle Ayrık Üretim, gelişmiş E-Kanban akışlarıyla yalın üretime destek veriyor. Diğer iyileştirmeler arasında Kesikli Üretim iş operasyonları ve kaynaklarına daha fazla görünürlük ve daha iyi denetim denetimleri bulunmaktadır.

Kurumsal Varlık Yönetimi:

Oracle Kurumsal Varlık Yönetimi, varlık kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmak, iş emri istisnalarına öncelik vermek ve malzeme sıkıntısına hızlı bir şekilde yanıt vermek için bir Kurumsal Komuta Merkezi sunar. Oracle EBS Mobil Sürüm 8 ile, Mobil Bakım ekspres iş emri ve brifing akışları sunar ve ücretli zaman hesaplamasını otomatik hale getirir. 12.2.8 ile, Kurumsal Varlık Yönetimi, iş emri akışını kolaylaştırmak için yeni iş emri alanları ekler. Global çalışmayı sağlamak için çoklu dil desteğini arttırır.

Servis:

12.2.8 ile Oracle Servis Sözleşmeleri, daha iyi fiyat ve indirim sağlamak için grup planlarıyla kullanım faturalandırmasını geliştirir. Hizmet talepleri, müşteri etkileşimlerinin verimliliğini artırmak için daha fazla ayrıntı yakalar. Oracle Advanced Scheduler, geçmiş ve gerçek zamanlı trafik verilerini kullanarak servis seyahat zamanlarını daha iyi tahmin eder.

İnsan Sermayesi Yönetimi:

Mobile Release 8 ile bir çalışan veya yönetici bir akıllı telefonda tüm self servis İK fonksiyonlarını yerine getirebilir. Mobil Zaman Kartları, kullanıcının önceki bir zaman çizelgesini veya bir yöneticiyi varsayılan zaman çizelgelerini otomatik olarak oluşturmasına izin vererek kopya kartı oluşturmayı kolaylaştırır. HRMS 12.2 RUP 12 ile Oracle Payroll, birden fazla çalışanın 3. parti ödemelerini ortak bir alıcıya tek bir ödeme olarak birleştirir. Yeni bir Kişi Verilerini Kaldırma Aracı, kuruluşların dış düzenleme gerekliliklerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için Oracle E-Business Suite sistemlerindeki kişilerle ilişkili verileri kaldırmalarını sağlar.

Araçlar ve Teknoloji:

Yeni bir Oracle E-Business Suite Bulut Yöneticisi Kullanıcı Arabirimi, Oracle E-Business Suite 'i Oracle Bulut Altyapısı (OCI) üzerinde yeniden platformlandırmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. Oracle E-Business Suite Cloud Manager ' ın grafik arayüzü, önceki EBS Cloud Admin Tool ' un karakter tabanlı arayüzünün yerine geçer. Mobile Release 8 oturum açma işlemini basitleştirir, böylece bir kullanıcı bir sunucu URL ' si olmadan yalnızca bir kullanıcı adı / parola sağlar.

Yeni Oracle Enterprise Command Center Framework:

Oracle E-Business Suite UI ve güvenlikle entegre edilmiş, görsel açıdan zengin, bilgi odaklı panolara olanak tanır

Yorum (0)

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita