Server ve Data Center - Sizin için doğru olan nedir?

Kendi kendini yöneten sürümlerimiz arasındaki fark ve Data Center'ın işletmeler için mükemmel bir seçim olduğudur.

Dünya bir SaaS devrimi gibi görünen bir süreçten geçiyor olsa da, bazı işletmeler hala kendi kendini yöneten sürümlerin sağladığı kontrolü istiyor veya buna ihtiyaç duyuyor. Bulut ürünlerimiz için henüz hazır değilseniz - ve yine de verileriniz ve altyapınız üzerinde daha fazla kontrol arıyorsanız - o zaman Data Center en iyi seçimdir. Atlassian'ın Data Center ürünleri, Server ürünlerimizde bildiğiniz işlevlerin aynısını sunar, ancak kurumlara daha iyi hizmet vermek için daha fazla özellik ve yetenekler sunar.

Server ve Data Center arasındaki fark nedir?

Ölçek, Performans ve Kullanılabilirlik 
 • Kümeleme (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk, Crowd)
 • CDN Desteği (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Hız sınırlama (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Talep ve proje arşivleme (Jira Yazılımı, Jira Hizmet Masası)
 • Akıllı yansıtma ve yansıtma çiftlikleri (Bitbucket)
 • Depolama parçalama (Bitbucket)
 • Harici işleme havuzu (Confluence)  
Altyapı ve Operasyonlar 
 • AWS desteği (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Azure Desteği (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Amazon Aurora Desteği (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Sıfır kesinti süresi yükseltmeleri (Jira Software, Jira Service Desk)
 • Salt okunur mod (Confluence)
Uyum, Yönetişim ve Güvenlik 
 • Gelişmiş denetim (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Merkezi lisans görünürlüğü (Crowd)
 • Azure AD kullanıcı filtreleme ve yerel grup yönetimi (Crowd)
 • Toplu izinler (Confluence)
 Kullanıcı yönetimi
 • SAML (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • OpenID Connect (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Just-in-time provizyon (Jira Software, Confluence, Bitbucket, Jira Service Desk)
 • Temsilci Yönetici (Kalabalık)

Basitçe söylemek gerekirse, Data Center işletmeler için oluşturulmuştur. Yüksek performans, ölçeklenebilirlik, sorunsuz kullanıcı yönetimi, esnek dağıtım seçenekleri ve sağlam güvenlik, Data Centernin geniş ölçekte faaliyet gösteren kuruluşların ihtiyaçlarını karşılama yollarından sadece birkaçıdır.

Neden Sunucudan Data Centerne geçmelisiniz?

Tüm bu eklenen Data Center özellikleri, kuruluşunuz için ne anlama geliyor ve Server'dan yükseltme yapmayı ne zaman düşünmelisiniz? Bunu üç ana fayda grubuna indirgedik.

Hızlı, güvenilir ve ölçeklenebilir ürünler sunun

Bir işletme olarak, büyük, karmaşık, büyüyen ve / veya coğrafi olarak dağılmış ekiplerle uğraşıyorsunuz. Ve bu ekiplerin işlerini halletmek için Atlassian ürünlerine ihtiyacı varsa, herhangi bir performans veya kullanılabilirlik sorunu üretkenlikte büyük bir kayıp anlamına gelebilir. Atlassian ürünlerinizde daha yüksek hıza, güvenilirliğe veya ölçeklenebilirliğe ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz, aşağıdaki soruları göz önünde bulundurun:

Kullanıcılarınız gecikmeler yaşıyor mu?

Performans sorunlarının en büyük suçlularından biri eşzamanlı kullanımdır. Yüksek yük altında veya yoğun zamanlarda, ürün performansınızın düşme riski vardır ve bu, işlerini yapmaya çalışan desteklediğiniz ekipler için can sıkıcı olabilir. Data Center'ı kümelenmiş bir ortamda dağıtma becerisiyle, şirketinizin ölçeğini birden çok düğümde daha iyi destekleyerek ekiplerinize daha hızlı, daha sorunsuz bir deneyim sunabilirsiniz.

Ek olarak, Data Center ürünlerimizde performansı artırmaya yardımcı olacak özellikler sunuyoruz. Projeleri ve sorunları , yer açmak için örnekleri temizlemek ve ürünlerinizi daha fazla ölçülebilir hale getirmek için Jira Software ve JIRA Servis Masası'nın her ikisinide arşivleyebilirsiniz.

Hız, sunucularınızdan fiziksel olarak uzakta olan çalışanlar için de bir sorun olabilir. Coğrafi olarak dağılmış ekiplere daha iyi hizmet vermenize yardımcı olmak için Jira Software, Jira Service Desk ve Confluence'daki içerik dağıtım ağları ( CDN'ler) ve Bitbucket'taki akıllı yansıtma ve yansıtma çiftlikleri ile destek sunuyoruz. Bu özellikler, dağıtılmış kullanıcılarınızın deneyimini hızlandırmanıza olanak tanır, böylece konumlarına göre dezavantajlı değildirler.

Herhangi bir kesinti yaşadınız mı?

Hız ve performans kritik öneme sahip olsa da, herhangi bir kesinti yaşarsanız üretkenlik açısından daha da büyük bir darbe görebilirsiniz. İşlerini halletmek için Atlassian ürünlerine güvenen kullanıcılar için, birkaç dakikalık kesinti bile bir işletme için büyük bir parasal kayıp anlamına gelebilir. Bu nedenle Atlassian ürünlerinizin güvenilirliğini ve kullanılabilirliğini sağlamak çok önemlidir. Etkin kümeleme ile yük dengeleyici, trafiği başarısız bir düğümden kümedeki etkin bir düğüme otomatik olarak yeniden yönlendirir, bu da kullanıcılarınız için kesintisiz erişim anlamına gelir. Ek olarak, Jira Software'da ve Jira Service Desk'te sıfır kesinti süresi ve Confluence'daki salt okunur modu gibi ürüne özgü özellikler , planlı yükseltmelerden geçerken bile ürünlere tutarlı erişim sağlar.

Atlassian ürünlerinize yeni kullanıcılar ve ekipler ekliyor (veya eklemeyi) düşünüyor musunuz?

Son olarak, büyüyorsanız ve Atlassian ürünlerinize daha fazla kullanıcı ekliyorsanız, Data Centerni ölçeklendirmek hızlı ve kolaydır. Ürünlerinizi kolayca ölçeklendirmek ve ihtiyaç duyan kişilerin ve ekiplerin ellerine teslim etmek için herhangi bir kesinti olmadan kümenize düğümler ekleyebilirsiniz.

Güvende ve uyumlu kalın

Data Center ürünlerimizde halihazırda paketlenmiş olanların ötesinde daha fazla kullanıcı yönetimi yeteneği mi arıyorsunuz? Crowd Data Center'a göz atın . Crowd, Atlassian ürünleriniz için kullanıcı yönetimini basitleştirir ve son kullanıcılarınızın (kendi deneyiminizin yanı sıra) deneyimini sorunsuz hale getirmek için mevcut kimlik altyapınızla entegre olur ve lisans tüketimini yakından takip etmenize yardımcı olur.

Günümüzde ve gelecekte, güvenlik tüm işletmeler için önemlidir, ancak belirli düzenlemelere tabi bir sektördeyseniz, güvenlik ve uyumluluk pazarlık konusu olamaz. Data Center halihazırda güvenli ve uyumlu ürünleri korumanıza yardımcı olacak özellikler sunarken, yeni yeteneklere yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Güvenlik bulmacanızın büyük bir parçası, doğru kişilerin Atlassian ürünlerinize erişmesini sağlamaktır. SAML ve OpenID Connect desteği, kimlik doğrulama standartlarınızı karşılamanıza yardımcı olur ve yeni kullanıcıların yetkilendirilmesini sorunsuz hale getirir.

Sağlam güvenliğe ek olarak, mevzuata tabi sektörlerdeki işletmeler için uyumluluğun gösterilmesi kritik önem taşır. Data Center ürünlerimiz, sürekli gelişen yasal düzenlemelere uymanızı ve buna uyum sağlamanızı mümkün olduğunca kolaylaştırır. Data Center'daki gelişmiş denetim , yalnızca kuruluşların güvenliği artırmasına yardımcı olmakla kalmayan, aynı zamanda uyumluluğu kanıtlayan ve görünürlüğü iyileştiren güvenlikle ilgili bir dijital kayıt sağlar.

Altyapı esnekliğinden yararlanın

Artan kontrole ek olarak, işletmelerin yazılımlarında daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Her kuruluş aynı değildir ve tek bir çözüm her kuruluş için işe yaramaz. Bunu göz önünde bulundurarak, altyapı esnekliği sunuyor ve Data Center ürünlerinizi nasıl barındıracağınıza karar vermeyi size bırakıyoruz.

Data Center'ı kendi donanımınızda dağıtabilirken, bulut bilişimin avantajlarından da yararlanabilirsiniz ve Atlassian ürünlerinizi dağıtmak için AWS veya Azure gibi IaaS satıcılarına başvurabilirsiniz. Bunu yaparak zamandan ve paradan tasarruf edebilir ve Data Center'ı gerektiği gibi ölçeklendirmeyi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Data Center hakkında daha fazla bilgi edinin

Atlassian'ın Data Center ürünleri size Server'da bulabileceğiniz tüm özellikleri sağlar, ancak verileriniz üzerinde daha fazla kontrol, altyapınızda daha fazla esneklik ve büyük veya büyüyen ekipler için daha fazla destek sağlar. Bu mevcut özelliklere ek olarak, Data Center'da büyük ve karmaşık kuruluşların benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan daha fazla yatırım ve iyileştirme yapmaya devam ediyoruz. Bu nedenlerden ve daha fazlasından dolayı Data Center, işletmeler için mükemmel bir seçimdir.

Yorum ()

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
 • Adres: Athena Bilişim Çözümleri Tic. Ltd. Şti. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

 • Telefon: +90 (216) 706 58 00

 • Haritada göster: Harita