Slack + Atlassian üretkenlik oyununu nasıl değiştiriyor?


İki yıl önce (2018), Atlassian ve Slack, ekip çalışmasının geleceğini şekillendirmek için benzeri görülmemiş bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık, müşterilerin ekip işbirliğini güçlendirmelerine ve harika sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmak için ortak bir misyondan ilham almıştır. Esasen, ekiplerin birlikte daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için Atlassian ve Slack ekipleri bir araya geldi.

Şimdiye kadar elde edilen sonuçlar herkesin memnuniyetini kazandı. Birlikte çalışan Atlassian ve Slack ekipleri, işi birleştirmek, daha fazla otomasyon sağlamak ve ekip üretkenliğini artırmak için ürünler arası entegrasyonlar sağladı. Şimdi, yeni bir teklifle karşımıza çıkıyorlar. Yeni Trello Business Class ve Slack ücretli lisanslarında indirimler sunuyorlar. Ekiplerin ilerlemesine yardımcı olan en popüler çapraz ürün özellikleriyle ilgili daha fazla ayrıntı yazının devamında paylaşıldı.

Atlassian ve Slack her takımın potansiyelini açığa çıkarır

Slack ve Atlassian'ın tüm Atlassian bulut ürünlerindeki entegrasyonlar da dahil olmak üzere güçlü platformları sayesinde ekiplerin hiçbir şeyi kaçırmaması planlanmıştır. Jira , Confluence , Bitbucket ve Trello kullanan müşteriler, Slack içinden anlık bildirimlerle işin durumu hakkında güncel bilgilere sahip olabilir ve kapsamlı bağlantı önizlemeleri ile daha fazla bağlam elde edebilir.

Opsgenie'yi kullanan BT ve Destek ekipleri , özel Slack kanalları aracılığıyla sorunsuz bir şekilde işbirliği yapabilir, anında uyarılar alabilir ve bir olay-zaman çizelgesine konuşmalar ekleyebilir. Atlassian'ın kısa süre önce bir bilet(ticket) çözümü olan Halp'i satın alması, Slack'i herhangi bir ekip için kullanımı kolay bir yardım masasına dönüştürüyor. Ve Jira Service Desk bağlandığında Halp, Slack konuşmaları ve Jira Service Desk biletleri arasında iki yönlü senkronizasyon oluşturur.


Dünyanın dört bir yanındaki ekiplerin işleri ilerletmek için Atlassian ve Slack'i kullanma biçiminden ilham alan ekipler tarafından, bireysel ve ekip üretkenliğini en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz üç popüler üretkenlik özelliği verilmiştir.

1. Müşteriler için önemli olan işle ilgili gerçek zamanlı güncellemeler alınması

Atlassian ve Slack'in entegrasyonuyla, siz ve ekipleriniz sizinle en alakalı olan Atlassian projelerinden gerçek zamanlı Slack bildirimleri alabilirsiniz.

Yeni bir web sitesi oluşturan bir ekibin parçası olduğunuzu varsayalım. Muhtemelen tasarım modellerinin ne zaman hazır olduğunu veya aşamada bir hata tespit edilip edilmediğini bilmek istersiniz. Projeler için özel Slack kanalları oluşturmak, ekibin hızlı bir şekilde bağlanmasına yardımcı olur ve kanalda bir Trello bağlantısı paylaşıldığında, ilgili kart iş akışı şeması boyunca ilerledikçe ekip otomatik güncellemeleri görecek ve herkesi projenin son durumundan haberdar edecektir.


Slack aracılığıyla gerçek zamanlı ve tam olarak hangi tür güncellemeleri almak istediğinizi yapılandırarak bildirim sesini filtreleyebilirsiniz. Bir iş arkadaşınız izlediğiniz bir Jira talebini üzerinde değişiklik yaptığında, Confluence ile ilgili bir yorumda sizden bahsettiğinde veya sizi Bitbucket'ta bir talebi gözden geçirmeniz için atadığında size bildiren kişisel bildirim uyarıları özelleştirebilirsiniz.


2. Zengin içerik elde edin, herkese zaman kazandırın

Bir kanalda ürün bağlantıları paylaşıldığında, ekibiniz Slack'ten ayrılmak zorunda kalmadan başlığı, durumu, sahibi vb. gibi bilgileri kolayca elde edebilir. Belki önemli bir görüşme için notlar alıyorsunuz ve Confluence'ta ekibinizle paylaşmak istiyorsunuz. Entegrasyonların zengin önizleme yetenekleriyle, herkes aynı sayfada oldukları için zamandan tasarruf eder - artık bağlantıları bulmak ve iş arkadaşlarınıza yeni bir sayfada ulaşmak için harcanan dakikalar boşa harcanmaz.


3. Doğrudan Slack'ten işlem yapın

Görevleri gerçekleştirmek için uygulamalar arasında geçiş yapmanın getirdiği güçlük ve verimlilik kaybına hepimiz aşinayız. Yapılan bir araştırmaya göre, "görevler arasında yapılan geçişler nedeniyle kişinin üzerinde oluşan zihinsel bloklar, üretken zamanın yüzde 40 kadarına mal olabilir."

Atlassian ve Slack entegrasyonu ile Slack içinden Jira ticket'larını açabilir, bir Confluence yorumunda geri bildirimle yanıt verebilir veya Bitbucket isteklerinde iş arkadaşlarınızı dürtebilirsiniz.

Ekibiniz bir değişikliği tartışıyorsa, konuşma ekranından kolayca bir Jira talebi oluşturabilirsiniz. Talep, Slack kanalınızdaki herkes tarafından görünürlüğe sahip olur ve talep statüsündeki değişiklikler herkes tarafından takip edebilir.


Bonus: Tüm Jira projelerinizi tek bir görünümde birleştirin

Slack'in App Home özelliği, Jira projelerinizi görüntülemek ve üzerinde çalışmak için size merkezi bir yer sağlar. Slack'te Jira botunu seçerek, izlediğiniz veya atanmış olduğunuz taleplerin bir listesini görüntüleyebilir ve bunlar üzerinde atama, geçiş yapma, izleme ve yorum yapma gibi işlemler yapabilirsiniz. Jira entegrasyonu herhangi bir görüşmedeki bir sorun üzerinde çalışma esnekliği sunarken, App Home size tek bir yerde tüm çalışmalarınıza genel bir bakış sunar.


Atlassian ve Slack'ten yeni bir teklif

Ortaklık aracılığıyla daha da fazla değer sunma taahhüdü olarak Atlassian ve Slack, müşterilerine yeni bir teklif sunuyor. Uygun Slack müşterileri Trello Business Class için bir teklif alacak ve halihazırda ücretli bir Slack planı olmayan uygun Atlassian müşterileri, yeni Slack ücretli planlarında% 50 indirim alacaktır. Slack ücretli planları, müşterilerin Jira, Confluence, Trello ve müşterilerin bildiği ve sevdiği diğer tüm entegrasyonların yanı sıra video görüşmeleri yapmasına, sınırsız entegrasyon eklemesine ve sınırsız mesaj geçmişine erişmesine olanak tanır.

Yorum ()

Haberler

Athena yeniliklerinden haberder olmak için email adresinizi listemize ekleyin.

Success! You've been added to our email list.
iletişim Bilgileri
  • Adres: Athena Bilişim Çözümleri A.Ş. Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Ergin İş Merkezi No:7 D:9 Kadıköy / İstanbul

  • Telefon: +90 (216) 706 58 00

  • Haritada göster: Harita